AS Technology

producent maszyn i urządzeń dla przemysłu
automatyka suszarni do drewna

www.elmaks.com


Strona główna » Oferta » Maszyny przemysłowe » Wypalarki gazowe, wypalarki plazmowe CNC

WYPALARKA PLAZMOWA, WYPALARKA GAZOWA DO BLACH STALOWYCH - AS1530 KOMPAKT
Wypalarka służy do kształtowego wycinania blach palnikiem gazowym lub plazmowym. Detale do cięcia projektuje się w programie CAD, nastepnie generuje się kod numeryczny, który bezpoœrednio steruje pracą wypalarki.
Cięcie odbywa się w sposób automatyczny. Podczas palenia, palnik jest opuszczony nad powierzchnię blachy, a podczas przejazdów miedzy elementami jest podniesiony do góry. Wysokość palnika podczas cięcia jest kontrolowana przez układ THC, który pilnuje, żeby palnik znajdował się w stałej odległości od blachy.
Konstrukcja stołu wykonana jest z ciężkich stalowych profili, obrabianych precyzyjnie, które umożliwiają przenoszenie dużych obciążeń statycznych i dynamicznych.
Elektronicznie sterowane sekcje odciągowe z siłownikami pneumatycznymi pozwalają na skuteczne usuwanie pyłów i dymów podczas cięcia.
Wypalarka wyposażona jest w sterowanie na serwosilnikach AC oraz specjalne prowadnice w osi Y, które nie wymgają smarowania. Prowadnice są odporne na ciężkie warunki przemysłowe.

Sterowanie wypalarki zostało tak zaprojektowane, aby uprościć pracę operatora:
 • biblioteka kształtów,
 • obracanie programu do arkusza położonego na wypalarce pod kątem,
 • wycinanie od dowolnego miejsca programu,
 • znajdowanie trajektorii cięcia,
 • zdalne sterowanie,
to tylko niektóre funkcje sterowania wypalarki.

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE WYPALARKI CNC:
 • Stół CNC o powierzchni cięcia 1500x3000mm w wersji kompaktowej z napędem na serwosilnikach AC.
  Napęd stołu zrealizowany jest jako obustronny z wykorzystaniem serwosilników AC firmy Mitsubishi. Zastosowanie prowadnic liniowych HIWIN i precyzyjnych, szlifowanych listew zębatych Gudel, powoduje eliminację drgań palnika. Wszystkie ruchy są bardziej płynne i dynamiczne.

 • Wyjście do podłączenia filtrowentylacji.
  Stół jest wyposażony w 6 sekcji z siłownikami pneumatycznymi, sterowanymi elektronicznie. W praktyce oznacza to, że sekcje otwierają się niezależnie od pozycji palnika. Natomiast zamykają się z pewnym opóźnieniem, po wyjechniu palnika z obszaru sekcji. Zapewnia to większą skuteczność usuwania pyłów.

 • Komputer PC w wersji przemysłowej z zainstalowanym oprogramowaniem do obsługi wypalarki. System operacyjny Windows Embedded lub Linux Embedded.

 • Profesjonalny sterownik CNC Puruvesi Automation ze sterowaniem po kablu ethernetowym.
  W wypalarce zastosowany został profesjonalny sterownik CNC. Wszystkie operacje obliczania rajektorii cięcia, kontrolowania silników, wysokości palnika są wykonywane przez sterownik. Natomiast program obsługujący sterownik pracuje w trybie wizualizacji i wprowadzania danych. Takie rozwiązanie zapewnia stabilną pracę wypalarki. Stwrowanie między komputerem i serownikiem zrealizowane jest na kablu ethernetowym, który jest odporny na zakłócenia.

 • Oprogramowanie.
  W każdej maszynie najważniejsze jest oprogramowanie. Wszystkie podstawowe funkcje programu są dostępne z poziomu głównego okna programu. Obsługa programu jest łatwa i intuicyjna, co potwierdzają nasi użytkownicy.

  Podstawowe funkcje programu:
  - bazowanie programu do lewego dolnego narożnika,
  - swobodne programowanie 4 pozycji parkingowych,
  - rozpoczynanie cięcia od początku programu, ale również od dowolnego miejsca programu,
  - cofanie po ścieżce. przydatne, gdy zachodzi konieczność wymiany dyszy,
  - znajdowanie trajektorii cięcia,
  - zwalnianie w narożnikach, zmiana prędkości w trakcie cięcia,
  - system automatycznego przebijania palnikiem gazowym,
  - wznawianie pracy po zaniku zasilania lub następnego dnia,
  - tryb symulacji. W tym trybie wypalarka symuluje cięcie blachy bez obsługi palnika,
  - możliwość podłączenia pilota zdalnego sterowaia. Istnieje również możliwość sterowaia przez tablet za pomocą sieci WiFi,
  - dopasowanie (obracanie) programu cięcia do arkusza. Przez wskazanie pozycją palnika dwóch punktów na dolnej krawędzi blachy, program automatycznie obróci ścieżkę cięcia do arkusza blachy.

 • Szafa sterownicza z monitorem LCD 17".

 • Palnik gazowy HARRIS, źródło plazmowe do uzgodnienia.
  Wypalarka może zostać wyposażona w instalację gazową lub plazmową. Standardowo stosujemy palniki gazowe HARRIS. W przypadku źródeł plazmowych stosujemy źródła Kjellberg, Hypertherm, Cebora.

 • Układ automatycznej regulcji wysokości palnika i detekcji blachy.
  Układ ten odpowiada za detekcję blachy i automatyczną regulację wysokości palnika podczas cięcia. Zawsze przy rozpoczynaniu cięcia palnik jest opuszczany nad powierzchnię blachy. Zadaniem układu detekcji jest dokładne ustawienie palnika na zadanej wysokości nad powierzchnią blachy. Wysokość ta jest programowalna i może być zmieniana przez użytkownika lub określana automaycznie przez wprowadzenie grubości blachy do programu. Po opuszczeniu palnika i rozpoczęciu cięcia wysokość kontroluje regulator napięciowy, który poprzez pomiar napięcia łuku utrzymuje jednakową wysokość palnika nad powierzchnią blachy.

 • Układ antykolizyjny palnika.
  Zadaniem tego układu jest niedopuszczenie do uszkodzenia palnika w przypadku kiedy palnik uderzy podczas przejazdu w wystający fragment blachy. W przypadku takiego uderzenia następuje gwałtowne zatrzymanie wypalarki. Pozycja cięcia zostaje automatycznie zapamietana. Następuje również zluzowanie uchwytu palnika, zabezpieczając go przed uszkodzeniem.

© 2004-2018 AS Technology Łączkowice 10A 97-515 Masłowice biuro@astechnology.pl Wstecz   Góra